.

KONĚ

Koně v hiporehabilitaci mají nesmírně důležitou roli, ale proč tomu tak je?

  • V průběhu jediného okamžiku jsou schopni šetrně a fyziologicky zapojit všechny systémy lidského těla do práce.
  • Bez ohledu na věk nebo osobní předpoklady přijímají jak děti, tak dospělé takové, jací skutečně jsou.
  • Udržují konstantní chování, a tím vytvářejí stabilní a předvídatelné prostředí ve kterém se klient dobře orientuje. 
  • Jejich empatie a ohleduplnost jsou dalšími kvalitami, které je činí ideálními společníky.
  • Kůň k člověku vykazuje zdrženlivost a nevnucuje se.
  • A co je velmi důležité, koně nereagují lidsky; nejsou schopni se mstít ani bezdůvodně trestat.

HIPOREHABILITAČNÍ KONĚ 

HIPOREHABILITAČNÍ KONĚ, hrají naprosto nezastupitelnou roli v našem týmu. Jejich práce je vysoce náročná, zejména na psychické úrovni. Dříve, než může  být kůň zařazen do provozu hiporehabilitace, musí absolvovat speciální výcvik a úspěšně absolvovat Specializační zkoušky pro koně a pony u České hiporehabilitační společnosti. Výběr koní pro hiporehabilitaci v pedagogické a sociální praxi je pečlivým procesem. Hledáme koně s výjimečným charakterem, který ochotně spolupracuje s člověkem,  je v dobrém zdravotním stavu a má velkou psychickou odolnost. Je důležité, aby koně dokázali, že jsou připraveni na práci v hiporehabilitaci. Teprve pak mohou být s plnou důvěrou zařazeni do aktivit s našimi klienty. Toto je důvod, proč jsou koně určení pro hiporehabilitaci tak jedineční.

SIGI

Pohlaví: Valach
Plemeno: Sh-arab
Barva: bílá
KVH: 150 cm
Narozen: 1998
Zapůjčen od: Zuzana Prokopová


Siginek je nejen vlídný, ale také moudrý kůň, který svým krásným výrazem jednorožce dokáže očarovat každé srdce.  


ÁRES

Pohlaví: Valach
Plemeno: Plnokrevný arab
Barva: hnědák
KVH: 160cm
Narozen: 2012
Zapůjčen od: Zuzana Prokopová


Áres je mimořádně klidný a přátelský koník. Je trpělivý a vždy připraven splnit přání svého člověka. Jeho oblíbenou zábavou je vymýšlení různých vtipů a žertíků, takže se s ním  nudit určitě nebudete. 

LEGENDA

Pohlaví: Kobyla
Plemeno: Appaloosa
Barva: bíle prokvetlá
KVH: 155 cm
Narozena: 1998
Zapůjčena od: Zuzana Prokopová


Kobylka Legenda si získala oblibu především mezi dětmi. Její empatie k lidem je přímo hmatatelná. Je něžná a nenucená. Má na děti silný magnetický účinek.

 

BERTÍK

Pohlaví: Valach
Plemeno: Hafling x Českomoravský belgik
Barva: palomino
KVH: 145cm
Narození: 28.1.2006
ve vlastnictví SPOLU HIPOREHABILITACE z.s. 

Oblíbený Bertík se k nám dostal jako dar od společnosti CKP Chrpa - organizace specializující se na výcvik koní určených pro hiporehabilitaci. Za to bychom jim chtěli vyjádřit naše upřímné poděkování!

Po dobu 11 let Bertík sloužil jako terapeutický kůň v Domově Mladá v Milovicích, zařízení poskytující odbornou péči jedincům s mentálním nebo kombinovaným postižením. Bertíkova hlavní role zde spočívala v poskytování tradiční hipoterapie, při které byli klienti fyzioterapeutem nebo ergoterapeutem polohováni na jeho hřbetě.

Bertíkova klidná a vyrovnaná povaha umožňuje široké spektrum aktivit. Bertík miluje lidskou společnost a rád si užívá mazlení. Jeho přátelská a klidná povaha ho činí neocenitelným členem našeho týmu.

KONĚ V PŘÍPRAVĚ

Jednáme i o zapůjčení nebo koupi dalších koní pro budoucí kariéru hiporehabilitačního koně. Postupně Vás s dalšími kandidáty budeme seznamovat. 

JAK MŮŽETE PODPOŘIT NAŠE KONĚ?

Věříme, že koně zapojení do hiporehabilitace, kteří po celý rok přinášejí radost a lásku lidem, si zaslouží nejvyšší úroveň péče. Vy můžete tuto péči podpořit a projevit tak svůj obdiv k jejich práci. Jednou z možností je adopce koně - jedinečná příležitost, jak přispět na naše koně a zároveň udělat radost svým blízkým netradičním dárkem. Máme několik variant, jak se zapojit:

1) PŘÍTEL HIPOREHABILITAČNÍHO KONĚ
CÍTÍTE LÁSKU KE KONÍM A JEJICH PRÁCE VÁM DÁVÁ SMYSL?
Přispějte svou libovolnou částkou nad 100,- Kč a staňte se přítelem hiporehabilitačního koně. Podpořte ty nejvíce potřebné a vězte, že každý Váš příspěvek napomůže k jejich lepšímu životu.

2) OSVOJITEL HIPOREHABILITAČNÍHO KONĚ
CHCETE BÝT SOUČÁSTÍ NĚČEHO VĚTŠÍHO?
Staňte se osvojitelem hiporehabilitačního koně a přispějte pevně stanovenou částkou, jež odpovídá ročním nákladům na chov koně. Přímo podpoříte jeho ustájení, krmení, provoz, péči a zdraví. A nemusíte na to být sami, můžete pomáhat společně s kolegy v zaměstnání nebo s partou přátel. Podívejte se níže, kde si můžete vyhledat roční příspěvek pro každého koně.


3) PARTNER SPOLU HIPOREHABILITACE z.s.  
VĚŘÍTE, ŽE FIRMY BY MĚLY HRÁT DŮLEŽITOU ROLI V SOCIÁLNÍ ZODPOVĚDNOSTI?
Zapojte se jako Partner Spolu Hiporehabilitace z.s. a nabídněte větší podporu určenou především pro dárce z firemní sféry. To není jen o finanční podpoře, to je o vytváření lepšího světa.


MÁTE STRACH, ŽE VAŠE PODPORA NEPŮJDE NA SPRÁVNÉ MÍSTO?
U nás vidíte, kam váš příspěvek směřuje. Ustájení, krmení, provozní náklady, péče o koně, veterinární péče, očkování, odčervení, vitamíny kopytář, zubař a fyzioterapeut. To vše je zajištěno s vaší podporou.

SNÍTE O TOM, ŽE SE NĚCO ZMĚNÍ?
Vaše podpora napomáhá nejen ke zlepšení života koní, ale také zlepšuje kvalitu života lidí, kteří se na hiporehabilitaci spoléhají. Tento dar Vás zahřeje u srdce, protože může změnit životy jak těchto nádherných zvířat, tak i lidí, kterým pomáhají. 

VÝŠE  ROČNÍHO PŘÍSPĚVKU 

BERTÍK - 123.280,- Kč / rok 
SIGI - 116 246,- Kč / rok
ÁRES - 60 671,-  Kč / rok 
LEGENDA - 97 286,- Kč / rok 

 + kůra Bonharenu (4500,- Kč/jedna kůra) 
účinná kvalitní kloubní výživa, důležitá pro prevenci a léčbu onemocnění kloubů

Jak na to?

Chcete-li se stát PŘÍTELEM nebo OSVOJITELEM hiporehabilitačního koně, je to proces jednoduchý a rychlý. Vše, co potřebujete udělat, je vyplnit Žádost o adopci. Stačí uvést vaše jméno, adresu, e-mail a zvolit koně, kterého jste si oblíbili, spolu s variantou adopce, která vás nejvíce oslovila.

Pokud máte zájem stát se PARTNEREM naší organizace SPOLU HIPOREHABILITACE z.s., neváhejte nás kontaktovat.

Následně provedete platbu adopce převodem na náš účet 123-8207090257/0100. Do variabilního symbolu prosím uveďte jméno dárce a jméno koně. Po úspěšném přijetí platby vám budou na e-mail zaslány dva dokumenty - adopční certifikát a darovací smlouva. Upozorňujeme, že platnost darovací smlouvy je 1 rok, a to od data přijetí platby.

Váš dar je daňově odečitatelný a na požádání vám s potěšením vystavíme potvrzení pro finanční úřad.

Máte-li jakékoliv dotazy, jsme k dispozici na telefonním čísle 777 423 330, nebo nám můžete napsat přes náš kontaktní formulář. Jsme tady pro vás a s radostí vám odpovíme na všechny vaše otázky. Těšíme se na spolupráci!

Žádost k adopci

Vyplňte prosím všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

PŘÍNOSY, KTERÉ ZÍSKÁTE Z ADOPCE KONĚ

  • Po adopci vám zašleme Adopční certifikát. Můžete si ho nechat vystavit na jméno třetí osoby, pokud plánujete adopci využít jako originální dárek. 
  • Jméno jednotlivce nebo firmy, který adopci provedl, bude zaznamenáno na naší webové stránce i na informační tabuli Adopcí, umístěné na ranči Loučka. Pokud si nepřejete tuto formu prezentace, dejte nám prosím vědět v poznámce k žádosti o adopci.
  • OSVOJITEL hiporehabilitačního koně má možnost zdarma vyzkoušet, jak probíhá hiporehabilitační jednotka v rámci programu JÁ & KŮŇ.
  • Stejně tak PARTNER SPOLU HIPOREHABILITACE z.s.  může v případě zájmu zdarma vyzkoušet průběh hiporehabilitační jednotky v programu MY & KONĚ. 


Oceníme každou darovanou korunu, jelikož nám tato podpora skutečně pomáhá. Vaše příspěvky nám umožňují poskytnout hiporehabilitačním koním tu nejlepší možnou péči, a tím i podporovat jejich práci v hiporehabilitaci.

Díky Vaší laskavosti tak pomáháte nejen naším koním, ale i lidem, kteří tuto speciální formu podpory skutečně potřebují. Za to Vám srdečně děkujeme. Vaše přispívání tak má dvojnásobný dopad - na naše koně i na ty, kteří se na ně spoléhají.