CHCETE VĚDĚT, JAK VYPADÁ JEDEN NÁŠ DEN?

07.04.2024
Tady je malé nakouknutí jak vypadala naše hiporehabilitační neděle...

Příprava na hiporehabilitaci

V neděli se na hiporehabilitaci nejčastěji setkáte se mnou a s Klárkou Kočí . Klienti přijíždějí od 15 hodin. S Klárkou se scházíme na Ranči o něco dřív, abychom připravili naše koníky. Prvním úkolem je přivést koně z výběhu a vyčistit je. Pak musíme nachystat všechny pomůcky, které budeme používat. Mezi ně patří i příprava jízdárny nebo "cestičky ke křížku", jak říkáme jedné z našich tras. Po této trase rádi rozmisťujeme obrázky se zvířátky, které pak klienti hledají. Pomocí nich poznávají zvířátka, zjišťují kde žijí, jakou mají barvu... Prostě máme spoustu všetečných otázek .

Aktivity s klienty

Úplně nejvíc se, ale těšíme na to, až se setkáme s klienty. Klienti plnily v neděli nejrůznější úkoly. Například s červeným a zeleným balónkem si hráli na semafor, a tak rozjížděli a zastavovali koně. Trénovali jsme také sluch. Děti poslouchaly zvuky zvířat a buď je opakovaly, nebo určovaly, o jaké zvířátko jde. Házeli jsme si míčem na koni, čistili a hladili je anebo se seznamovaly se svým novým koňským kamarádem.

Reflexe


Každá hiporehabilitace je jiná a pokaždé jsem nesmírně šťastná, že dělám to, co dělám. Je kouzelné vidět radost, kterou naši klienti při hiporehabilitaci prožívají. Jejich úsměvy a pokroky jsou pro nás obrovskou motivací pokračovat v naší práci.
Děkujeme vám za váš zájem o naše hiporehabilitační středisko. Doufáme, že vám tento malý pohled do našeho světa poskytl lepší pochopení toho, co děláme. Pokud máte další otázky nebo byste se chtěli dozvědět víc neváhejte nás kontaktovat.


Těšíme se na vás!