NÁŠ PRVNÍ ROK...

04.08.2023
Děkujeme za všechny Vaše úsměvy!
Děkujeme za všechny Vaše úsměvy!

Naše hiporehabilitační centrum jsme založili v srpnu 2022. Od začátku ctíme nějaká pravidla, například to, že každý člověk je jedinečný a zaslouží si individuální přístup.

Nabízíme našim klientům nejen profesionální péči a podporu v oblasti hiporehabilitace, ale také přátelskou atmosféru plnou pochopení a lidskosti. Naším cílem je zlepšit život našim klientům a jejich rodinám prostřednictvím zážitků s koňmi a pomoci jim objevit nové možnosti v jejich životě.  

Na podzim nám CKP Chrpa darovala našeho prvního koně, Bertíka, který pracoval jako hiporehabilitační kůň v Milovicích po dobu 11 let. Bohužel, v lednu 2023 Bertík dostal silnou koliku a musel bojovat o svůj život. Naštěstí vše dobře dopadlo a Bertík už je zdravý.  

Během tohoto období jsem hledala ideální místo pro naše hiporehabilitační centrum. Náhoda anebo osud, každý to nazývá jinak, nás přivedl na Ranč Loučka v Předklášteří, místo plné pozitivní energie a klidu uprostřed krásné přírody. Díky novému partnerství jsme mohli rozšířit naše centrum o další kvalifikované pracovníky - další certifikovanou instruktorku Verču Mikulčickou, asistentku hiporehabilitace Klárku Kočí a jednu z nejlepších trenérek koní v České republice, Zuzku Prokopovou. Náš tým se rozrostl také o tři koně - Sigyho, Legendu a Áresa, kterým se snažíme poskytovat ideální podmínky pro život a práci. Máme k dispozici plochu přibližně 3,5 ha, kde se koně mohou volně pohybovat na pastvinách a výbězích. Pro trénink a hiporehabilitaci máme k dispozici krytou halu, venkovní jízdárnu i kruhovou ohradu. To všechno nám poskytuje ideální podmínky pro kvalitní hiporehabilitaci.

Začínali jsme na Ranchi u Rezavé studánky v Brně-Ivanovicích. Na podzim jsme navázali spolupráci s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Tereza, kde poskytují péči klientům s kombinovaným postižením. Postupně jsme také začali pracovat s dalšími klienty v rámci individuálních hiporehabilitací.

Nabízíme a realizujeme jak individuální, tak i skupinové hiporehabilitační programy. Počet našich individuálních klientů roste a do skupinových programů pravidelně docházejí klienti z Domova pro osoby se zdravotním postižením Tereza a děti z Autistické školy Brno, Štolcova.

Během jednoho roku se nám podařilo pomoci více než 50-ti klientům!

Děkujeme všem, kteří u toho byli SPOLU s námi!