SEZNAMTE SE - NÁŠ NOVÝ PROGRAM DUHOVÝ KŮŇ, rekonvalescence pomocí koní!

14.10.2023

Už nějakou dobu Vám slibujeme, že Vám povíme o našich novinkách...

Potom co jsme přemýšleli nad tím, komu bychom mohli poskytnout další podporu, jsme dospěli k rozhodnutí poskytnout pomoc dětem a jejich rodinám, kteří společně čelí dlouhodobým onemocněním. 

Proč jsme se rozhodli právě pro ně?

Nemoc má schopnost drasticky převrátit lidské životy a zasáhnout nejen blízké, ale i širší okolí. Donutí lidi stáhnout se do samoty a izolace, kde čelí svému největšímu boji. Snažíme se tak nabídnout možnost vymanit se z tíživého kruhu nemoci a poskytnout aktivitu, která děti nebo celou rodinu zaměstná jak fyzicky, tak mentálně.

Vytvořili jsme tedy nový, ucelený program s názvem "DUHOVÝ KŮŇ". Tento program jsme představili na dětské onkologii v Brně jako nový druh rekonvalescence s pomocí koní. Cílem tohoto programu je přerušit stereotypy a vyvolat pozitivní změnu v psychickém rozpoložení dětí. Díky příjemným emocionálním zážitkům a zaměření na činnost s koněm, mohou děti zapomenout na své negativní pocity a myšlenky. Program je navržen tak, aby podporoval nejenom děti, které si onemocněním prošli, ale také jejich sourozence a celé rodiny.

Naše myšlenka se setkala s velmi pozitivním ohlasem a nyní, ve spolupráci s Nadační fond dětské onkologie Krtek, vybíráme jednotlivé klienty, kteří mohou tento program absolvovat a kterým by tento druh rekonvalescence mohl nejvíce prospět.

A tak jsme zvědaví, co nám budoucnost přinese…