.

HIPOREHABILITACE 

V PEDAGOGICKÉ A SOCIÁLNÍ

 PRAXI

Představujeme Vám naše hiporehabilitační programy, které jsou pečlivě navrženy s cílem vylepšit kvalitu života jak dětem, tak i dospělým. V těchto speciálních programech nám pomáhají naši čtyřnozí "parťáci" - koně.  Naši koně nejsou pouze nástrojem k ježdění nebo dopravním prostředkem, jsou to naši věrní parťáci, rovnocenní a respektovaní členové našeho týmu. Slouží jako silná motivace a spolu se námi tvoří profesionální tým.

INDIVIDUÁLNÍ HIPOREHABILITACE V PEDAGOGICKÉ A SOCIÁLNÍ PRAXI

JÁ &KŮŇ

individuální hiporehabilitace pro děti i dospělé
1-60 min dle možností uživatele

Individuální hiporehabilitace JÁ&KŮŇ  je přizpůsobena jak dětem, tak I dospělým se speciálními potřebami a je zaměřena na řešení konkrétních problémů každého uživatele. Vytvoříme pro vás osobní hiporehabilitační plán s jasným cílem a definovaným počtem hiporehabilitací. V průběhu každé jednotky se vám bude plně věnován náš odborný instruktor, hiporehabilitační kůň a v případě potřeby také vodič koně nebo asistent.
Pro děti i dospělé se speciálními potřebami představuje kontakt s koňmi a odborně vedený proces hiporehabilitace mimořádnou podporu při integraci do běžného života. Tato zkušenost jim umožňuje navázat nové kontakty, zlepšit fyzickou kondici a přináší také pozitivní změny v psychice.

DUHOVÝ KŮŇ

rekonvalescence pomocí koní - inovativní hiporehabilitační program, který pomáhá dětem a jejich rodinám, kterým do života vstoupilo dlouhodobé onemocnění 

Uzdravování a zotavování se z nemoci může být náročný a emočně vyčerpávající proces. V takových chvílích je důležité obklopit se láskou, podporou a pozitivními zkušenostmi. Jedinečným a účinným způsobem, jak toho dosáhnout, je rekonvalescence pomocí koní.
Chceme Vám pomoci v období rekonvalescence a to především narušením stereotypu a navozením pozitivní změny v psychice dítěte. Díky příjemným emočním zážitkům a pozornosti zaměřené na činnost s koněm dochází k odpoutání od negativních myšlenek.

SKUPINOVÉ HIPOREHABILITACE PRO ŠKOLY A JINÉ KOLEKTIVY


SETKÁNÍ S KOŇMI

pro děti z mateřské a základní školy 

Zážitkový program nabízí dětem zábavný a interaktivní způsob, jak se seznámit s fascinujícím světem koní. Nejenže se děti dozvědí o tom jak správně pečovat o koně, ale také budou mít možnost naučit se, jak se k nim správně chovat a jak se kolem nich bezpečně pohybovat. V rámci programu se děti naučí rozumět koním tím, že poznají, co nám mohou sdělit pomocí svého těla, uší nebo ocasu. Děti budou mít také možnost vyzkoušet si péči o koně na vlastní kůži - naučí se, jak koně správně vyčistit a pojmenovat různé části jeho těla. A to ještě není vše! Děti se také naučí, jak zacházet s koněm na vodítku a SPOLU pak překonají trasu s překážkami na jízdárně. Aby byl program ještě zábavnější, zařadili jsme do něj i několik zajímavých her.
Přijďte k nám prožít den plný zábavy a nových dobrodružství!  

MY & KONĚ

pro děti ze speciální školy, MŠ, ZŠ nebo pro dospělé z jiné organizace, max. 8 osob

Pravidelný program MY&KONĚ  je určený pro děti i dospělé. Pořádáme jej pro Vás pravidelně každý týden v dopoledních hodinách a jeho cílem je přiblížit účastníkům fascinující svět koní.
V tomto programu se účastníci postupně učí překonávat strach ze zvířat a navazovat s nimi kontakt. Děti i dospělí se seznámí s prostředím, ve kterém koně žijí, a naučí se dodržovat pravidla ve stáji. Náš program neobsahuje pouze teorii, ale je plný praxe a zábavy. Hrajeme hry "na koně", které nejen baví, ale také trénují soustředění a pozornost. Trénujeme vodění koně na vodítku a společně zdoláváme slalom plný překážek na jízdárně. Nedílnou součástí programu je také péče o koně. Učíme účastníky, jak se správně postarat o koně a jak ho krmit. Děti a dospělí si také mohou vyzkoušet hry s koňmi, a to jak ze země, tak přímo z hřbetu koně. Tento způsob interakce je skvělým způsobem, jak navázat blízký vztah s tímto nádherným zvířetem.
Podle vašich přání a potřeb můžeme do programu začlenit takové aktivity, které nejlépe rozvíjejí schopnosti dětí v oblastech, které aktuálně nejvíce potřebují.
Přijďte zažít s námi toto nádherné dobrodružství. Těšíme se na vás!

SKUPINOVÁ HIPOREHABILITACE PRO DOSPĚLÉ

RELAX NA RANČI

pro klienty domova pro seniory nebo klienty denního či týdenního stacionáře
60 min, ideálně skupinky po 6 lidech

S radostí pro vás připravíme  hiporehabilitační program, který potrvá přibližně hodinku. Jeho hlavní poslání spočívá v tom, přinést do života seniorů změnu, narušit jejich každodenní stereotypy. Chceme jim dodat pozitivní energii, povzbudit je a zlepšit jejich náladu. Určitě ocení i možnost pobytu na čerstvém vzduchu v přírodě, obklopeni krásným okolím Ranče Loučka. K tomu všemu, budete mít výjimečnou možnost pozorovat a pečovat o koně, případně s nimi pracovat.  To vše otevírá nové téma k rozhovorům mezi sebou i ošetřujícími.   
Takže neváhejte a přijďte s námi prožít něco nového!


MEETING S KOŇMI

pro firmy

Naše unikátní teambuildingové akce změní pohled na Vaši firmu.  Každý náš program je pečlivě přizpůsobený Vašim specifickým potřebám a požadavkům, a proto se na jeho detaily domlouváme individuálně - ať už prostřednictvím
e-mailu nebo telefonu.

Meeting s koňmi spojuje sílu koní a sebeobjevování s cílem uvědomění si hlubších vnitřních procesů a životního nastavení každého jednotlivce. Kromě toho nabízíme také možnost procvičení dechových technik, relaxační cvičení nebo jednoduché odpočívání v přírodě, daleko od každodenního shonu.

Nabízíme kompletní servis, včetně konzultací a přípravy programu, který bude přesně odpovídat Vašim požadavkům a očekáváním. Nezdráhejte se nás kontaktovat, abychom společně probrali detaily a připravili program přesně podle Vašich představ, abyste mohli být naprosto spokojeni.

Přiveďte svůj tým na Ranč Loučka a prožijte nezapomenutelný zážitek, který posílí vztahy ve Vašem týmu a pomůže rozvíjet jeho potenciál. Těšíme se na Vás!

Pokud máte jakékoliv pochybnosti, neváhejte nás kontaktovat. Jsme zde pro vás, abychom společně našli nejlepší řešení. 


Těšíme se, až se SPOLU setkáme!