.

DUHOVÝ KŮŇ

Naším posláním je poskytnout pomoc dětem a jejich rodinám, kteří společně čelí dlouhodobým onemocněním. Nemoc má schopnost drasticky převrátit lidské životy a zasáhnout nejen blízké, ale i širší okolí. Donutí lidi stáhnout se do samoty a izolace, kde čelí svému největšímu boji.  Snažíme se Vám nabídnout možnost vymanit se z tíživého kruhu nemoci a poskytnout Vám aktivitu, která děti nebo celou rodinu zaměstná jak fyzicky, tak mentálně. Hiporehabilitace není jen o jednoduchém kontaktu s koněm a ježdění. Je to také o rozvoji osobnosti ve všech jejích sférách - fyzické, psychické a emocionální. Hiporehabilitace poskytuje dítěti možnost těšit se na další lekci, na další setkání se "svým" koněm, který podporuje jejich odvahu a sílu v tomto nelehkém boji. 

PRO KOHO - Tento hiporehabilitační program je vhodný pro děti, kterým do života vstoupilo dlouhodobé onemocnění nebo jejich sourozence. 

DÉLKA PROGRAMU
-
45 minut (individuální hiporehabilitační program pro děti s onemocněním nebo jejich sourozence)

KDY HIPOREHABILITAČNÍ PROGRAM PROBÍHÁ - individuálně po dohodě

CENA
individuální hiporehabilitační program - 5.600,- Kč / 7 x lekce pro jednotlivce 

CÍL PROGRAMU
V rámci tohoto inovativního hiporehabilitačního programu se plně zaměřujeme na narušení stereotypu a odpoutání mysli od negativních myšlenek. Hlavním cílem je dítěti poskytnout nové impulzy do života. Rekonvalescence pomocí koní využívá emocionálně silného pouta mezi člověkem a koněm. Nabízíme Vašim dětem možnost zkusit žít v přítomném okamžiku, protože při interakci s koněm je nutné se na něj plně soustředit, jinak kůň přestane spolupracovat. Buďme SPOLU tady a teď!

Individuální program

Hiporehabilitační program "DUHOVÝ KŮŇ" je tvořen sadou sedmi lekcí. V průběhu těchto setkání budou mít děti možnost hlouběji poznat svět koní. Každá lekce je příležitostí k nahlédnutí do jejich prostředí a získání zajímavých informací o těchto nádherných stvořeních.

Po každé lekci dostanou příležitost tvořivě se vyjádřit tím, že si namalují nebo vybarví část svého "duhového koně". Navíc dostanete vždy "domácí úkol" pro další lekci. Na začátku následujícího setkání se k tomuto úkolu vrátíme a do detailu jej probereme. 

Celý program probíhá  formou praktických ukázek, her a přímé interakce s koněm/koňmi. V průběhu lekcí se snažíme vytvořit přátelskou a chápající atmosféru, aby jste se u nás cítili jako doma. 

Následující popis jednotlivých lekcí Vám přiblíží, na co se můžete těšit:

Úvodní lekce se zaměří na seznamování s prostředím, koněm, bezpečnostními pravidly a výcvikovými pomůckami. Naučíte se, jak správně čistit koně a zkusíme si některou z her s koněm.

Druhá lekce vás provede anatomií koně, popíšeme si různé části těla koně a seznámíme se s barvami koní. Dozvíte se také, jak správně vést koně a jak ho zastavit.

Třetí lekce se zaměří na porozumění smyslům koně a jejich srovnání s našimi smysly. Získáte základní dovednosti v péči o koně a vyzkoušíte si slalom/trail ze země.

Čtvrtá lekce seznámí děti s různými plemeny koní. Naučíte se, jak si připravit koně na procházku nebo projížďku, a podnikneme malý výlet v okolí Ranče Loučka.

Pátá lekce e zaměří na pozorování stáda koní, naučíte se o hierarchii mezi koňmi a porovnáme ji s lidskou společností. Můžete se také těšit na tématickou venkovní etapovku na koni nebo s koněm podle vlastního výběru.

Šestá lekce shrne vše, co jste se dosud naučili, opětovně se zaměří na správné čištění koně a péči o něj, a také si vyzkoušíme relaxaci a potrénujeme rovnováhu.

V poslední lekci se budete věnovat zdobení nebo malování svého "bojového" koně. A v této lekci si budete moci sami rozhodnout, co byste chtěli nebo nechtěli dělat, co Vás bavilo a čemu by jste se rádi věnovali do budoucna. 

Těšíme se na setkání SPOLU s Vámi!